Kanada vyhrala vo vyrovnanom zápase nad Dánskom 3:1

04.05.2013 Celý región

Štokholm (TASR) - Kanadskí hokejisti vyhrali v sobotu v A-skupine MS v Štokholme nad Dánskom 3:1.

Javorový list bol dlho zaskočený vedúcim gólom súpera, ale od polovice zápasu mal vývoj relatívne pod kontrolou.
Dáni boli vlastne počas celého zápasu nečakane vyrovnaným súperom, čo sa týka aktivity i streleckých príležitostí.
Kanaďania rýchlejšie korčuľovali i kombinovali, ale do sústavnejšieho tlaku sa dostávali len v presilovkách. Od piatej minúty prehrávali a až gól v 31. minúte zlomil odpor húževnatého a nečakane sebavedomého tímu Dánska. Ale ani po rýchlom vedúcom góle sa neroztrhlo vrece s ďalšími a favorit musel byť až do konca v strehu, lebo Dáni sa zmazať dvojgólové manko pokúsili v power play už takmer dve minúty do klaksónu.

A-skupina:

Kanada - Dánsko 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 31. Duchene (Eberle), 32. Stamkos (E. Staal, Giroux), 48. Duchene (Eberle) - 5. Green (Staal, D. Nielsen). Rozhodcovia: Brueggemann, Piechaczek (obaja Nem.) - Šeljanin (Rus.), Souminen (Fín.), vylúčení: 3:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Kanada: Dubnyk - Dillon, Robidas, Campbell, Schenn, Harrison, Brodie, Schultz - Stamkos, Ladd, Giroux - Read, E. Staaal, Simmonds - Eberle, Hall, Duchene - O'Reilly, J. Staal, Skinner

Dánsko: S. Nielsen - Lassen, D. Nielsen, J. Jensen B, O Lauridsen, M. Lauridsen, Mad. Boedker, R. Nielsen - Hardt, Green, Starkov - Mik. Boedker, Christensen, Jakobsen - J. Jensen, Storm, Poulsen - Madsen, Bjorkstrand, Staal.